Sondaż: Czy Polacy chcą startu „Nowej Solidarności” w wyborach?

Co trzecia osoba pytana o start „Nowej Solidarności” w wyborach wypowiada się o takim pomyśle pozytywnie – wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Najwięcej respondentów nie ma na ten temat wyrobionego zdania.

Rafał Trzaskowski zakłada własne stowarzyszenie. Ale nie zamierza rezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego PO –  wynika z informacji Onetu  . Początek września miał być decydujący dla jego ruchu, ale szyki pokrzyżowała awaria warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Inauguracja została przesunięta o kilka tygodni.

Badanym SW Research zadano pytanie o to, czy tworzony przez Rafała Trzaskowskiego ruch „Nowa Solidarność” powinien wystartować samodzielnie w wyborach do Sejmu. Jeśli nie dojdzie do skrócenia kadencji, odbędą się one w 2023 r. Grupa 39,2 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi „nie mam zdania”. Na „tak” jest 34,6 proc., na „nie” 26,2 proc. respondentów.

– Częściej niż ogół badanych samodzielny start ruchu prezydenta Warszawy za słuszny uznają badani zarabiający w granicach 3001 – 5000 zł (ponad 40 proc. z nich) oraz respondenci z miast liczących ponad 500 tys. mieszkańców – 44 proc. – wyniki badania komentuje w „Rzeczpospolitej” Wiktoria Maruszczak z SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 01.09-02.09.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*